1

Téma: vlajka pro Tibet

Zajímaly by mě názory občanů na pravidelné vyvěšování vlajky Tibetu v Bludově v rámci akce „Vlajka pro Tibet“.

2

Re: vlajka pro Tibet

Mě by zase zajímaly názory občanů na vyvěšování moravské vlajky. Obě země zlikvidovali komunisté, tak proč si připomínat jen tu, která je v dnešní době "módní".

3

no v každém případě jsme asi jediní, koho to v Bludově zajímá

4

V každém případě je smutné, že se k těmto názorům a podnětům nevyjádří ani žádný z vedení obce ani žádný zastupitel!
Miki

A co na to asi tak odpovědět? Jedna otázka na vlajku Tibetu, jejíž vyvěšení dnes není žádným hrdinstvím a vlastně už je pouze vyprázdněným symbolem. Druhá otázka jednoznačně ironizuje tu první, když srovnává nesrovnatelné - situaci Tibetu s Moravou. Osobně si myslím, že by namísto dnešních tří vlajek (Bludov, ČR, EU) na naší radnici neměly vlát některé dny čtyři (s Tibetem) nebo dokonce pět (s Moravou), ale že by bohatě stačily dvě - naše státní a obecní. Ale není to věc, kterou bych považoval za zásadní. Jsou jiné, které jsou důležité a pro které jsem ochoten se přít na zastupitelstvu.

6

Myslím si, že pokud se má připomínat Číně tímto způsobem její neustálé porušování lidských práv a ukazovat tak, že nám to není lhostejné, nemůže být vlajka vyprázdněným symbolem. A co se týká opožděného hrdinství, za to považuji spíše patetické výkřiky typu „Mlčte!“ psané rok po revoluci.

Ale pane Komenda, já souhlasím s tím, že se má Číně připomínat její porušování lidských práv. Jen nesouhlasím s tím, že se tak dnes děje vyvěšením tibetské vlajky - v tom už jde podle mě skutečně jen o gesto bez reálného obsahu, a tím pádem o vyprázdněný symbol.
Výzvu s názvem "Mlčte!" jsem napsal ne rok, ale jedenáct let po revoluci v roce 2000; a ne jako reakci na to, co se dělo před rokem 1989, ale jak se chovali konkrétní lidé v konkrétní situaci v září 2000.
A navíc - psal jsem ho sám za sebe, ne za obec. A Vy chcete, aby tibetskou vlajku vyvěšovala obec.

8

Pane Balíku, díky za reakci. Abych řekl pravdu, nevím, jestli, jak uvádíte, chci, aby Bludov vyvěšoval tibetskou vlajku, i když to tak může vypadat, ale nikde nepíšu, že to chci. Jen mě zajímal názor lidí na to a taky jsem chtěl rozproudit nějakou diskusi na tomto, bohužel, téměř mrtvém fóru. Očividně se mi to s tímto tématem nepovedlo.
Komenda

9

Myslím, že jste zbytečně kritický vůči své osobě. Určitou odezvu jste vyvolal. Alespoň si pár lidí, kteří čtou tyto stránky, může připomenout zločiny komunistického režimu - likvidaci Tibetu i Moravy.

10

http://www.facebook.com/#/pages/Vsecky- … 4337820660