1

Téma: Cyklostezka Bludov - Šumperk

Neví někdo, zda se s její stavbou v blízké budoucnosti konečně začne? Před volbami se uvedené téma objeví v programech politických stran, ale výsledek zatím žádný. Vzpomínám si, že poprvé se v Bludovanu o stavbě psalo ještě za minulého starosty.
Nejedná se jen o příjemnou projížďku v přírodě, ale vzhledem ke stylu jízdy některých řidičů musím konstatovat, že jde skutečně o život...

2

Re: Cyklostezka Bludov - Šumperk

Třeba se před dalšími volbami dočkáte reakce na váš dotaz, nám na Dolním konci musí stačit, že nám vybudovali bruslařskou stezku od „Pepina“ až do Sudkova.

3

Jelikož nikdo ze zastupitelů nebo vedení obce se nechce k danému problému vyjádřit (nebo možná spíš nesledují webové stránky)  - pokusím se velmi krátce podat vysvětlení k cyklostezce.                                                           Je připravena rekosntrukce polní cesty (od Zámečku po konec katastru obce Bludov), která bude provedena obdobně jako byla letos dokončená cesta od silnice I/11,44 na Přínou (v poli pod kapličkou Nejsvětější Trojice). Problémy, které vyplynuly z vlastnických práv pozemků, jsou myslím překonány, teď jen aby trval zájem státu na výstavbě vzhledem k celkové ekonomické krizi.
Další část stezky na šumperkském katastru je asi v nedohlednu, protože Město Šumperk prý nemá tuto stezku jako svou prioritu!
Nezbývá než si přát, aby práce v příštím roce pokročily.

4

Tak to vypadá s cyklostezkou opět špatně. Třeba si ji opětovně dají kandidující strany do programu... sad

5

Pro tsk:      Máte pravdu - jak jsem psal v příspěvku 2009-09-12 (jak ten čas letí), tato část není cyklotrasa, ale polní cesta zpřístupňující přilehlé pozemky. Zda státní pokladna najde finanční prostředky na její výstavbu je nyní ve hvězdách. Nevím zda letos (rok 2010) proběhlo OFICIÁLNÍ jednání mezi Obcí Bludov a Městem Šumperk o pokračování úpravy cesty až do Šumperka - mám vážné obavy, že nikoli.   
       A k poznámce o obsahu volebních programů: určitě se toto téma v programech objeví. Naše SNK "ZA OBČANA A PŘÍRODU" má  jako prioritu budování cyklotras  v Bludově a okolí. 
Na závěr : je velká škoda, že žádný ze zastupitelů (s vyjímkou PhDr. Balíka) nevyužíval ke komunikaci s občany obecní server, ačkoli také většina volebních stran to měla ve svém volebním program.
Milan Klimeš

Naposledy upravil: Miki (2010-10-03 21:36:47)

Pro tsk: Pokud vím, cyklostezka do Šumperka by se měla začít dělat příští rok. Pokud čtete zprávy ze zastupitelstev,  mohl jste si všimnout, že se vykoupily a vyměnily pozemky podél železniční tratě, aby mohla vzniknout stezka od Chromče na Sudkov.
K volebním programům - když se podíváte do programu ODS 2006, za niž jsem tehdy kandidoval jak já, tak ing. Klimeš, slovo cyklostezky tam neobjevíte. Nejde tedy z naší strany o nesplněný slib. V letošním volebním programu bude, protože je reálné, aby se nějaké cyklostezky vybudovaly.
Nicméně vše závisí na dotacích od státu - neumím si představit, že bychom nyní nebo v příštích čtyřech letech budovali cyklostezky ze svého ve chvíli, kdy je přinejmenším polovina ulic nespravena po kanalizaci. Přál bych Vám slyšet rozhořčení některýchh obyvatel před dvěma lety, když se budoval protierozní příkop na šumperském kopci a spolu s ním asfaltová polní cesta. Obec to tehdy nestálo ani korunu, ale lidé nadávali, co to v těch polích děláme, když jsou rozbité ulice.

7

Pro St. Balíka ml.:  Moje poznámka se netýkala  volebního programu ODS  ohledně  budování cyklostezek ale KOMUNIKACE S OBČANY (VOLIČI) moderními komunikačními prostředky, do kterých obec  investovala finanční prostředky (www.bludov.cz).    MK

8

Tak jsem si prohlédl programy jednotlivých stran a v případě cyklostezek nalezl následující:
1. KSČM - nic.
2. Suverenita - "podpoříme vybudování a zprovoznění cykloztezky Šumperk - Bludov".
3. Věci veřejné - "...vytvoření cyklostezek".
4. ČSSD - "realizaci cyklostezky Bludov - Šumperk".
5. ODS - nic.
6. KDU-ČSL - "rekonstruovat asfaltovou cestu na Bludoveček a vystavět cyklostezku do Šumperka".
7. Nezávislá volba - nic.
8. SNK - "Za občana a přírodu" - "zřízení cyklotras v Bludově a okolí"
9. SNK - nic.
10. Strana zelených -  "podporujeme budování cyklostezek a turistických tras v krajině, jedním z cílů je dosáhnout propojení s okolními obcemi, zejména se Šumperkem dlouho připravovanou trasou přes Zámeček".
Snad jsem nikoho nepřehlédl.
Rozumím tomu, že momentálně je třeba šetřit více než v nedávné době. Avšak téma cyklostezky Bludov - Šumperk nepatří k nejnovějším. Vzhledem k jizdě některých řidičů jde občas vyloženě o zdraví...