1

Téma: Nepřízpusobivý občané v naší obci?

Jedna vrána povídala, že by naše představenstvo obce uvažovalo o tom, že by areál Vlčí důl prodala, či pronajala nějakému podnikavci, který by nám sem za pěkně zaplacené ubytování od sociálky nastěhoval pár nepřizpůsobivých občanů, aby se postarala o menší či větší rozruch v naší už tak né zrovna klidné obci!!! Pakliže je to pravda, nechápu, jak vůbec někdo z představitelů obce o takové věci může vůbec uvažovat natož to případně odklepnout!!! Doufám, že tato skutečnost nebude v naší obci nikdy realizována a tato myšlenka či lukrativní podnikatelský záměr zůstane jen v nikdy nezrealizovatelné noční můře!!!

Naposledy upravil: PRETORIAN (2011-11-22 21:35:17)

2

Re: Nepřízpusobivý občané v naší obci?

Vážený pane PRETORIANE, odpověď na Váš příspěvek NEPŘIZPŮSOBIVÍ OBČANÉ V NAŠÍ OBCI?      je velmi jednoduchá. Členové Rada ani Zastupitelstva obce NIKDY neuvažovali o této možnosti. Při jednáních s potencionálními nájemci areálu Vlčí důl, která probíhala v minulém půl roce, to byla jedna z prvních otázek položených uchazečům. Dále jsme se pokusili (Rada obce, která má v kompetenci uzavírat nájemní smlouvy) ve spolupráci s právním zástupcem do nájemní smlouvy zahrnout ochranu proti této alternativě.  Jedinou účinnou ochranou však je krátká výpovědní lhůta k ukončení nájemní smlouvy a při pokusu nájemce podnikat tímto způsobem nájemní smlouvu vypovědět.  Toto riziko rada znovu zvážila (po jednání zastupitelstva obce 30.10.2011) a rozhodla neuzavírat nájemní smlouvu se žádným z uchazečů. Areál Vlčí důl převzal Obecní úřad a areál je dočasně mimo provoz.
Pokud máte, pane PRETORIÁNE, nějaké zkušenosti nebo nápad,  jak se při uzavírání nájemní smlouvy (komukoli) vyhnout tomuto riziku, nebo jak jinak využít areálu Vlčí důl, rád Vás uvítám na radnici, kde tento problém můžeme probrat osobně.          Milan Klimeš

3

Re: Nepřízpusobivý občané v naší obci?

Vážený pane Klimeši, děkuji za odpověď na moji otázku vykřiknutou do davu. Jak jsem psal, jedna vrána povídala a opravdu se mi nechtělo věřit tomu, že by si kdokoliv z obce s takovou myšlenkou pohrával a tím si podřezal větev po nohama, protože je to aktuálně ožehavé téma ve společnosti. Souhlasím s Vámi, že uzavřít s někým smlouvu, aniž by bylo dotčeno jeho právo na soukromé podnikání či jeho předmět podnikání, je takřka nemožné. Předpoklad, že by například bylo v ustanovení "Pouze pro rekreační pobyty", není nikde definováno jak dlouhý je rekreační pobyt a mohli by se zde rekreovat i několit let, dokud by nevyschl zdroj pro ně ("""Podnikatele""") lukrativního businessu v systému sociálních dávek.

Proto myslím, že Vaším vysvětlením o záměru obce si prozatím ponechat Vlčí důl ve svém vlastnictví, je zde dostačující pro různé zvěsti, či dohady pro nás ostatní co nejsme zasvědceni do podrobných rozhodnutí a úmyslech představenstva naší obce.

Ještě jednou děkuji za odpověď a tímto beru zpět slova, že by kdokoliv z obce si pohrával s myšlenkou to bezhlavě "Střelit" prvnímu co se nabídne a nehledět do budoucnosti.