1

Téma: Hlasování členů zastupitelstva

Prosím o vysvětlení způsobu hlasování obecního zastupitelstva:
1. pro x proti x zdržel se   - doposud obvyklý způsob
2. se hlasování neúčastnil  - nově jsem zaregistroval na ustanovujím zasedání zastupitelstva

Proč se nehlasuje tak jako v parlamentu : PRO X PROTI, nebo odejít ze sálu - což je asi ten případ "hlasování se neúčastnil"

Re: Hlasování členů zastupitelstva

Pekne zdravim,
v posledni vete jste trefil hrebik na hlavicku. Ono "nezucastnil se hlasovani" ma stejnou vahu jako "odejit ze salu". V poslednich ctyrech letech se toho vyuzivalo predevsim v pripadech, kdy existoval stret zajmu - tedy prodej pozemku primo zastupiteli ci jeho rodine apod. - v tu chvili dle zakona zastupitel nejenom ze se zdrzel hlasovani, ale vubec nehlasoval. Nekolikrat toho take vyuzil JUDr. Sedlacek, kdyz se hlasovalo o necem, o cem on prohlasil, ze to je protipravni ci ze se o tom hlasovat neda. Ale proc stejny postoj zaujal i pri souhrnnem schvalovani usneseni z ustavujiciho zastupitelstva, je pro me zahadou.

3

Re: Hlasování členů zastupitelstva

Chtěl bych se zeptat zastupitelů, rady obce, jak se jim líbí stav, v jakém se nachází okolí školky. To, co se děje v okolí školky je hrůza a myslím si, že akce "byty MŠ" šla udělat i lépe. Dále by mě zajímalo, jak mohl někdo převzít tuto stavbu. Stačí se podívat na fasádu nově opravených bytů a každý soudný člověk se podiví, co mohou "zlaté české ručičky" udělat.