1

Téma: konkurz na ředitele ZŠ

Je to k nevíře, ale již týden před konkurzním řízením je známý vítěz... Gratulujeme panu inženýru Heclovi k jeho jmenování.
Jsme ráda, že v naší zemi i v naší obci vítězí pravda nad lží a nenávistí a konkurzní řízení mají předem jasno, soudruzi.

Re: konkurz na ředitele ZŠ

Jako člen konkurzní komise se zásadně ohrazuji proti této fámě, která nejenomže je uvedena zde, ale o níž vím, že obíhá již nějakou dobu obcí. Nic rozhodnuto není, žádný favorit jasný není. Mimochodem - zmíněný vítěz je z přihlášených desíti kandidátů jediný, k jehož jmenování by byla nutná výjimka (kterou však zákon umožňuje).

3

Re: konkurz na ředitele ZŠ

Děkuji za nadějnou odpověď, tajně jsme jako rodiče doufali v regulérnost komise, nicméně na každém šprochu pravdy trochu. Je tedy znám vítěz konkurzu?

Re: konkurz na ředitele ZŠ

Ano, jsou  známa doporučená jména. Z přihlášených deseti kandidatů seznala komise za vyhovující pět uchazečů. Ty pak každý ze členů komise seřadil podle svého uvážení, po sečtení vzešlo toto pořadí - od největšího doporučení po slabší (jen příjmení):  Křivohlávková, Bek, Krejčí, Dominik, Čulíková.
FInální rozhodnutí je na radě obce, jakožto zřizovateli školy. Ta může akceptovat návrh komise, může vybrat druhého či třetího v pořadí nebo také klidně někoho z těch pěti nedoporučených. Domnívám se však, že nový(á) ředitel(ka) vzejde z těch pěti doporučených.

Naposledy upravil: Stanislav Balík (2007-05-07 19:45:29)

5

Re: konkurz na ředitele ZŠ

Byl mezi přihlášenými (mimo pana Ing. Hecla) ještě jiný občan Bludova? Jsou  informace o přihlášených kandidátech veřejně přístupné?
MiKi

Re: konkurz na ředitele ZŠ

Byl, a to Mgr. Jitka Čulíková, kterou komise doporučila jako vyhovující, přičemž v druhém hlasování byla na pátém místě. Informace o přihlášených kandidátech veřejně přístupné nejsou, nemá je už ani nikdo ze členů komise, neboť jsme museli odevzdat - v souladu se zákonem - nakopírované materiály ke skartování.

7

Re: konkurz na ředitele ZŠ

Je pro nás rodiče samozřejmě potěšující,  že po letech by mohla vést školu žena. Ale má dost silná ramena v dnešní době?
Obecní tamtamy prozradily, snad ne protizákonně, že jeden z uchazečů má 10 roků úspěšné praxe ředitele střední školy a jsou za ním velmi dobré výsledky a děti na ZŠ, které učil, jej měly velmi rády. Předpokládáme, že by měl mít nejlepší představu o výstupu ze ZŠ. Je v první pětici doporučených?

Naposledy upravil: antikorupce (2007-05-09 10:59:05)

Re: konkurz na ředitele ZŠ

O tom, kdo povede školu, nakonec rozhodne rada obce.
Ano, mezi účastníky řízení byl Mgr. Petr Dajč, někdejší ředitel SOŠ sociální péče. V první pětici doporučených nebyl, jeho koncepce a vystoupení komisi nepřesvědčily, resp. těch pět doporučených je přesvědčilo více.

9

Re: konkurz na ředitele ZŠ

kdy bude zvolena ředitelka či ředitel a kde se oficiálně dozvíme výsledek? Na webu obce jsme to nenašly.
Děkuji.

Naposledy upravil: k.h. (2007-05-22 16:22:47)

Re: konkurz na ředitele ZŠ

Ředitelka základní školy již zvolena byla - stala se jí Mgr. Ilona Křivohlávková, v současnosti zástupkyně ředitelky ZŠ Hrabišín.
Podrobná zpráva o celém výběru bude v nejbližším Bludovanu.